Výběr pěti nejlepších adrenalinových aktivit na světě

Připravili jsme pro vás výčet šesti nejlepších adrenalinových zážitků z celého světa. Který z nich byste si vybrali?

Stranka Obrazek Nejdelsi bungee jumping na svete  - Výběr pěti nejlepších adrenalinových aktivit na světě

Nejdelší bungee jumping na světě 

Najdete jej v Jižní Africe. Skočit si zde můžeme na gumě z mostu vysokého 216 m. Jedná se o nejvyšší most na světě s jediným obloukem. To už je dobrá záminka ke skoku…

Rafting na Novém Zélandu. 

Krajina Nového Zélandu je sama o sobě úchvatná. Jak si ji ale vychutnat nejlépe? Zkusili jste Heli-Rafting? Nejprve si prohlédnete jedinečnou přírodu z vrtulníku. Ten Vás vysadí v kaňonu Skippers a zpět do civilizace se vrátíte na raftu po divoké řece, která Vás kromě peřejí provede i podzemními jeskyněmi.

Stranka Obrazek Potapeni za zraloky a krokodyly - Výběr pěti nejlepších adrenalinových aktivit na světě

Potápění za žraloky a krokodýly 

Galapágy jsou živoucí laboratoří přírody. To věděl již Darwin, který tyto ostrovy navštívil na své lodi. Tolik rozmanitých živočišných druhů nikde jinde na světě. Mezi nimi najdete i množství žraloků a krokodýlů. Ponoří vás mezi tyto krvelačné predátory v průhledné bedně. Od jejich čelistí vás tak dělí jen tenká průhledná stěna. Troufnete si?

Nejnebezpečnější horská cesta 

Ta se nachází v Číně na hoře Mt. Huashan. Tam se ve výšce 200 m nad zemí nachází nejnebezpečnější turistická cesta světa. K téměř kolmé skalní stěně se choulí úzké chodníčky, řetězy, žebříky z prken a další překážky na cestě vzhůru. Tato cesta je opravdu je pro ty nejodvážnější. Ale ten pohled z vrcholku hory rozhodně stojí za ten náročný výstup.

Cesta mezi tektonické desky 

Opět sám výjimečná aktivita na výjimečném místě. Island je cílem všech cestovatelů, kteří hledají netradiční a dechberoucí místa. A co teprve se na takovém místě potápět do hluboké průrvy v tektonických deskách, která je stále aktivní. Potápění samo o sobě je náročnou aktivitou a navíc na tomto místě, kde se rodí kontinenty, to už je opravdu pro ty nejodvážnější.

Stranka Obrazek Pruhledny chodnik nad Grand Canyonem  - Výběr pěti nejlepších adrenalinových aktivit na světě

Průhledný chodník nad Grand Canyonem 

Troufnete si projít se po skleněné podlaze ve výšce 1220 metrů nad dnem jednoho z největších kaňonů na světě? Jde opravdu o jedinečnou vyhlídku, ale i těm nejodvážnějším se zde zrychlí tep. I když se jedná o velmi oblíbenou turistickou atrakci zcela jistě patří mezi ty náš výběr adrenalinových zážitků.

Tak který z uvedených cílů si vyberte pro svou další cestu? Nebo máte jiné návrhy? Jistě jsou na světě desítky podobných míst, které vám zajistí přísun adrenalinu do krve. Napište nám o nich do komentářů.