Cestování po nejoblíbenějších lezeckých oblastech světa.

Skalní lezení i cestování jsou dvě nádherné aktivity, tak proč je nespojit? Pojďme se podívat na ty nejlepší a nejkrásnější skalní oblasti světa. Může to pro Vás být zajímavá inspirace.

Proč nezačít rovnou tou největší a nejvyhlášenější skalní oblastí světa. Tou je národní park Yosemit v USA. Nejen, že patří mezi ty největší skalní oblasti rozlohou, ale také zde najdete nejvyšší kolmou stěnu na světě a tou je známý El Capitan s lezeckými cestami, které zaberou i několik dní. O něm najdete mnoho pořadů na sportovních kanálech, nebo dokumentech o lezení. Zkrátka pokud se mluví o lezení není možné vynechat Yosemity. Místní skály jsou navíc z tvrdé žuly a tak jsou pro lezení naprosto ideální

Pokud máte rádi velké věci, ta nesmíme opominout další lezecký ráj a to jsou jihoamerické Andy. I zde najdete jedny z nejdelších cest na světě. Je zde ovšem trochu horší dostupnost a tak se Vám může stát, že na rozdíl od Yosemit, kde dojedete svým autem většinou až pod skálu, budete v Andách cestovat k nástupu i několik dní. V Andách je sice materiál skal pro lezení perfektní, ale lezení mohou komplikovat jiné věci. Jednak je to nadmořská výška a také počasí, které se může velmi rychle měnit.

No a co české oblasti? I u nás najdete bezpočet skalních útvarů. Ale pouze jeden dosahuje věhlasu i ve světě. Jsou to labské pískovce, které přechází v Česko – Saské Švýcarsko. Známé jsou díky množství lezeckých cest, snadné dostupnosti, nádheře krajiny, ale hlavně díky specifickému matriálu – pískovci. Lezení na něm je natolik jiné, že zaujalo celý svět a často k nám jezdí zkušení lezci si pískovec vyzkoušet.

A kam jezdíte rádi lézt vy? Napište nám to v komentářích.

Related posts

Leave a Comment