Výběr pěti nejlepších adrenalinových aktivit na světě

Připravili jsme pro vás výčet šesti nejlepších adrenalinových zážitků z celého světa. Který z nich byste si vybrali?

Nejdelší bungee jumping na světě 

Najdete jej v Jižní Africe. Skočit si zde můžeme na gumě z mostu vysokého 216 m. Jedná se o nejvyšší most na světě s jediným obloukem. To už je dobrá záminka ke skoku…

Rafting na Novém Zélandu. 

Krajina Nového Zélandu je sama o sobě úchvatná. Jak si ji ale vychutnat nejlépe? Zkusili jste Heli-Rafting? Nejprve si prohlédnete jedinečnou přírodu z vrtulníku. Ten Vás vysadí v kaňonu Skippers a zpět do civilizace se vrátíte na raftu po divoké řece, která Vás kromě peřejí provede i podzemními jeskyněmi.

Potápění za žraloky a krokodýly 

Galapágy jsou živoucí laboratoří přírody. To věděl již Darwin, který tyto ostrovy navštívil na své lodi. Tolik rozmanitých živočišných druhů nikde jinde na světě. Mezi nimi najdete i množství žraloků a krokodýlů. Ponoří vás mezi tyto krvelačné predátory v průhledné bedně. Od jejich čelistí vás tak dělí jen tenká průhledná stěna. Troufnete si?

Nejnebezpečnější horská cesta 

Ta se nachází v Číně na hoře Mt. Huashan. Tam se ve výšce 200 m nad zemí nachází nejnebezpečnější turistická cesta světa. K téměř kolmé skalní stěně se choulí úzké chodníčky, řetězy, žebříky z prken a další překážky na cestě vzhůru. Tato cesta je opravdu je pro ty nejodvážnější. Ale ten pohled z vrcholku hory rozhodně stojí za ten náročný výstup.

Cesta mezi tektonické desky 

Opět sám výjimečná aktivita na výjimečném místě. Island je cílem všech cestovatelů, kteří hledají netradiční a dechberoucí místa. A co teprve se na takovém místě potápět do hluboké průrvy v tektonických deskách, která je stále aktivní. Potápění samo o sobě je náročnou aktivitou a navíc na tomto místě, kde se rodí kontinenty, to už je opravdu pro ty nejodvážnější.

Průhledný chodník nad Grand Canyonem 

Troufnete si projít se po skleněné podlaze ve výšce 1220 metrů nad dnem jednoho z největších kaňonů na světě? Jde opravdu o jedinečnou vyhlídku, ale i těm nejodvážnějším se zde zrychlí tep. I když se jedná o velmi oblíbenou turistickou atrakci zcela jistě patří mezi ty náš výběr adrenalinových zážitků.

Tak který z uvedených cílů si vyberte pro svou další cestu? Nebo máte jiné návrhy? Jistě jsou na světě desítky podobných míst, které vám zajistí přísun adrenalinu do krve. Napište nám o nich do komentářů.