Vysokohorská turistika a nejlepší oblasti v Evropě.

Jak zaznělo v podtitulu našeho článku, tak evropské hory nejsou jen Alpy. Je nutné ale přiznat, že se jedná o nejrozsáhlejší pohoří a tedy poskytuje i nejvíce příležitostí pro treky. Nezapomínejte také na Playamo-online.casino, který je pro Vás připraven. Nicméně většina z alpských tras je notoricky známá a tak se jim pokusíme tentokráte vyhnout.

  1. Serra de Tramuntana – Mallorka

Pohoří Serra de Tramuntana na Mallorce je celé tvořené vápencem a celkem přes 90 km dlouhé. Pro své treky zde najdete desítky kilometrů stezek, které vás dovedou od divoce rozeklaného pobřeží až na vrcholky bělostných hor.

  1. Thórsmörk,– Island

Island sám o sobě je jedním z největších skvostů přírody. A co teprve místní hory? Lákají vás největší evropské ledovce, gejzíry a krajina jako z jiného světa? Více najdete i v článcích zde na českých portálech. To vše v kombinaci s letními extrémně dlouhými dny. Na Island prostě musíte zcela jistě vyrazit.

  1. Tatranská magistrála – Slovensko

Tatranská magistrála je pohodlná hřebenová trasa, která skýtá neskutečné výhledy na celé Tatry. Je také podnětem mnoha článků v médiích. Prochází pod Lomnickým štítem a je možné dojít až na Kopské jezero. To vše jen několik kilometrů za našimi hranicemi.

  1. GR20 – Korsika

Tento přes 200 kilometrů dlouhý trek patří k těm nejnáročnějším v Evropě. Divoké korsické hory vám ale jako odměnu nabídnou ty nejúchvatnější scenérie, které jste kdy viděli. Hory, skály, jezera, mořské laguny i neprostupné lesy. Jistě to stojí za tu námahu.

To je jen malá ukázka toho co Evropa nabízí. Dalšími tipy na výlet jsou například Pyreneje s nejvyšší horou Pico de Aneto, nebo rumunské Karpaty. Dokonce i u nás se dají najít dálkové treky. Trasa vedoucí přes celé Beskydy měří téměř 500 km.

Tak kam vyrazíte? Napište nám do komentářů svá oblíbená místa.

Related posts

Leave a Comment